فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

طرح یک کسب و کار درخانه


خواندن عنوانی همچون "شغل اینترنتی در منزل با کامپیوتر" خودش به اندازه کافی وسوسه کننده است، چه برسد به اجرای آن و به حقیقت رساندنش. تا چه حد این مسئله واقعیت دارد؟ 100%. حقیقت این است که کسب و کار های بسیار زیادی بر اساس یک کامپیوتر شخصی و در منزل راه اندازی شده اند و به درآمد بالایی هم رسیده اند.

این کسب و کار ها در سال های اخیر در کشور ما نیز گسترش پیدا کرده و هر شخصی با داشتن یک رایانه یا لپتاپ و کمی آشنایی با اینترنت، طرح و مدل کسب و کاری به ذهنش رسیده و با مشاوره متخصصان کامپیوتر و یا مطالعه روش های راه اندازی کسب و کارش، اقدام به ایجاد آن کرده و با پیگیری و تلاش توانسته در خانه خود شغلی پر درآمد را ایجاد کند.

چطور با یک کامپیوتر متصل به اینترنت درآمد زایی کنیم؟ خب جواب ساده است. شناخت کافی و داشتن یک ایده و طرح کسب و کار در ذهنتان.

همه چیز با یک طرح ساده شروع می شود، مثلا فروش یک کالا دست ساز توسط یکی از اعضای خانواده و ارائه آن به صورت یک کسب و کار مجازی و از راه دور توسط یک کامپیوتر متصل به اینترنت. به همین سادگی! کار شما تمام شده. مدل کسب و کارتان شکل گرفته و باید برای اجرای آن دست به کار شوید.

اما اینکه در فضای اینترنت بتوانید رقابت کنید هنر تجارت را می طلبد. درواقع حتی راه اندازی یک کسب و کار سنتی و تشکیل یک شرکت در دنیای واقعی نیز کار خاصی ندارد، با مقدار بسیار کمی از سرمایه و مستقر شدن در یک مکان می توان یک کسب و کار را شروع کرد اما نگهداری و توسعه آن مهمترین عامل موفقیت است نه صرفا ساخت و شروع یک کسب و کار.

اما برتری کسب و کار اینترنتی در این است که علاوه بر کاهش هزینه های اولیه به مقدار بسیار اندک که یک نفر هم به تنهایی می تواند از پس آن برآید، روش های توسعه و بازاریابی راحتی را هم در پیش دارد. شما با شبکه های مجازی روبه رو هستید و انواع سایت های مختلف که هرکدام می تواند به عنوان یک نمونه مورد بررسی برای موفیت در کسب و کارتان نقشی موثر داشته باشد.

دانش شما از کامپیوتر و اینترنت هرچه بیشتر باشد شروع کارتان آسان تر است، اما این بدان معنا نیست که فقط افراد متخصص و حرفه ای می توانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند، همیشه در تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی برای هر فرد با هر سطح توانایی روشی جهت کسب درآمد وجود دارد.

به عنوان مثال: ممکن از فردی از کودکی استعداد بالقوه ای در نقاشی داشته باشد و طرح هایی شگفت انگیز خلق کند، این فرد در مقایسه با شخصی دیگر که نمی تواند طرحی را ترسیم کند، از امتیاز بالاتری برخوردار است اما این بدین معنی نیست که آن فرد فاقد استعداد نمی تواند نقاش حرفه ای شود. تفاوت داشتن استعداد و نداشتن آن در افراد صرفا به تلاش بیشتر بر می گردد. کسی که از کودکی دارای استعدادی در طراحی است، او از امتیازی برخوردار است که این راه را می تواند از 30% مسیر شروع کند اما فردی که فاقد استعداد اولیه است با تلاش و تمرین می تواند در مدت زمانی بیشتر به سطح قابل قبولی برسد و سپس مسیر خود را ادامه دهد.

تفاوت یک فرد متخصص و یک فرد عادی در زمینه کامپیوتر و اینترنت نیز چنین است. فردی که دارای تخصص کافی برای شروع کسب وکار اینترنتی خود را داشته باشد با پیدا کردن یک مدل کسب و کار و طراحی آن، به سرعت به مرحله اجرا می رسد و طرح را پیاده سازی می کند. در مقابل فردی که دانش خاصی ندارد اما طرح کسب و کار نوینی را در ذهن دارد با مشاوره سایر افراد یا پیدا کردن روش ها و آموزش های مختلف با استفاده از تنها یک کامپیوتر شخصی به سطح قابل قبولی از تخصص برسد و کسب کار خود را همانند یک حرفه ای آغاز کند.

پس درنظر داشته باشید که مهمترین عامل برای شروع یک کسب و کار خانگی داشتن یک طرح موفق و ایده ای نوین است، بنابراین با نگرانی در خصوص نداشتن توانایی کافی و ... خود را از شروع یک کسب و کار اینترنتی محروم نکنید و فقط به توسعه و پرداختن به ایده خود و در نظر گرفتن تمامی جوانب آن بپردازید، میزان بازدهی اولیه، انتظار درآمد زایی در ماه اول، روش توسعه کسب و کارتان، نحوه ارتباط شما با مشتریان و شروع تبلیغات برای طرح کسب و کارتان از جمله مهمترین عوامل اولیه برای ساخت یک طرح موفق هستند.


  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • جمعه ۲۲ تیر ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی