فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

مواجه با خستگی و نا امیدی


خیلی از ما، هنگامی که شروع به انجام یک فعالیت جدید می کنیم در ابتدای کار بسیار انرژی و انگیزه داریم اما رفته رفته از این اشتیاق و نیروی قوی کاسته می شود و ما به سوی دلسردی از کار پیش می رویم. در این مواقع با یک خطر بزرگ روبه رو می شویم و آن کمرنگ شدن ایده اولیه و در نهایت متوقف شدن فعالیت ما در کارمان است.

روش های متعددی برای بالابردن انگیزه افراد وجود دارد، مهمترین عامل سخت کار کردن است. همانقدر که سخت کارکردن عامل اصلی موفقیت یک کسب و کار است اما می تواند به نابودی آن هم منجر شود. هنگامی که ما بدون توقف بر روی کار خود وقتی میگذاریم ناخودآگاه نوعی انتظار درونمان شکل می گیرد که بسیار بالاتر و فراتر از حدی است که پس از انجام آن مرحله از کار به آن دست می یابیم.

گاهی اوقات هم متابولیسم بدن باعث تغییر وضعیت شده و معکوس عمل میکند بنابر این زودتر خسته می شویم، در این مواقع بجای تولید افکار مثبت و انگیزشی در ذهنمان لحظه به لحظه به مشکلات بعدی کار فکر میکنیم و این باعث می شود که انرژی منفی کسب کنیم، این رویکرد گسترش پیدا میکند و به مرحله ای میرسد که انجام دادن گام بعدی برایمان سخت می شود.

آیا روش این کار سخت کوش نبودن است؟ خیر. این برداشت هم اشتباه است که با خود بگوییم پس نباید خیلی سخت کار کرد و باید آهسته و پیوسته جلو برویم، در برخی موارد این نتیجه درست اما برای کارآفرینی و شروع یک کسب و کار باید به همان سخت کوشی بازگردیم اما با این رویکرد که در هنگام کار برنامه های فرعی، ریز و متعددی برای خود در نظر بگیریم.

به عنوان مثال پس از انجام دادن بخشی از کار که بشدت وقت گیر بوده و انرژی زیادی را از ما گرفته است، بلافاصله به دنبال تماشا یک برنامه تلوزیونی یا یک فیلم جذاب برویم. می توانیم این فیلم را قبل از شروع کارمان در نظر بگیریم تا هنگامی که به مراحل سخت کاری میرسیم با فکر کردن به اینکه پس از انجام این کار می توانیم یک برنامه جذاب را نگاه کنیم به نوعی به خودمان پاداش داده باشیم و این عمل باعث می شود کارمان را به سرانجام برسانیم.

می توانیم بین کار مدت کوتاهی را استراحت کنیم. حتی گاهی اوقات 15 دقیقه استراحت کردن و دراز کشیدن روی یک تخت خواب نرم (با اینکه بیدار هستیم) می تواند به ما کمک بسیار بزرگی کند، در این حال میتوانیم در هنگام استراحت چشمان خودمان را ببندیم و به مراحل پشت سر گذاشته خود فکر کنیم، با اینکار میبنیم که تا این جا چه کار هایی انجام داده ایم و این باعث ایجاد یک حس خودباوری و انگیزه درونمان می شود. سپس با نگرشی مثبت می توانیم به مراحل بعدی فکر کنیم و گام های بعدی را به درستی برنامه ریزی کنیم.

همیشه از دوستان و آشنایانی که برای کار شما ارزش قائل هستند کمک بگیرید، این کمک می تواند به نوعی روحی و احساسی باشد، همینکه ما با شخصی که از نظر فکری قبولش درایم در رابطه با شروع یک کار جدید صحبت کنیم، این عمل باعث می شود که ما لحظه به لحظه با ارائه روند پیشرفت خود و دریافت بازخورد مثبت از دیگران انگیزه جدید برای کار کسب کنیم.

به یاد داشته باشید همیشه در هر لحظه ای می توان به دو شیوه عمل کرد اینکه به بدترین شکل ممکن مسیرمان را رقم بزنیم و یا با فکری مثبت و انتخابی درست شرایط بهتری را برای کارمان فراهم کنیم. بنابراین اطمینان حاصل کنیم در هنگام کار های سنگین و انجام یک فعالیت چند مرحله ای، از فشار مضاعف خوداری کنیم و با روش های مختلف افزایش انگیزدرونی، خودمان را با نگرشی مثبت شارژ کنیم.

  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • شنبه ۲۳ تیر ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی