فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

رفع کمرویی و خجولی بودن


حتما در جلسات مختلف افرادی را دیده اید که صحبتی نمی کنند و نظری ارائه نمی دهند؟ یا اینکه دانشجویانی را دیده اید که دست خود را سر کلاس بالا نمی آوردند تا سوال بپرسند ؟ یا افرادی را حتما دیده اید که به فردی علاقه مند هستند ولی نمی دانند که چطور علاقه خود را ابراز کنند و هیچ وقت ابراز نمی کنند! مشکل از کجا ناشی می شود؟

خجولی بودن یعنی نابودی زندگی:

شک نداشته باشیم که این افراد عموما بخاطر کم رویی خود، همیشه در هر جایی براحتی خود را از مسیر موفقیت، کنار می زنند!

یعنی با کم رویی و خجولی بودن خود، هیچگاه توانایی و قابلیت های خود را ارائه نمی دهند و همین سبب می شود تا برای همیشه نادیده گرفته شوند.

احتمالا شما هم چنین شرایطی را تجربه کردهاید:

بدلیل عدم آگاهی از تکنیک های سخنرانی و مهارت های کالمی – ارتباطی، نتوانید قابلیت های خود را بروز دهید و جایگاه واقعی خود را بدست آورید!

این زمان دردناکی است!

زمانی که ما بدلیل کمرویی و خجولی گری، نتوانیم علی رغم توانایی بالا، خود را نشان دهیم و از طرف دیگر افرادی با توانائی های بسیار پائین تر از شما، براحتی بتوانند با استفاده از تکنیک های سخنرانی و کلامی بتوانند موفق تر از شما باشند! 85درصد موفقیت ما در زندگی به هوش اجتماعی ما بر می گردد یعنی برقراری ارتباط و صحبت کردن با دیگران حتما افرادی را دیده اید که بیان می کنند هیچ کسی من را نمی بیند و همه حق من را می خورند! واقعا به نظر شما، چه کسی حق این افراد را خورده است و چرا آنها نادیده انگاشته می شوند؟ جواب واقعی همین تیتر اصلی همین قسمت است : کم رویی و خجولی بودن....

فرق میان خجولی بودن و با وقار بودن

شاید فکر کنید که کم رو بودن با، باوقار بودن همراه است. و فردی که صحبت نمی کند خیلی با وقار است! خیر اصلا اینگونه نیست! کم رویی و با وقار بودن کامال با هم متفاوت هستند. با وقار بودن یعنی احترام گذاشتن به شخصیت دیگران ولی فرد باوقار جایی که الزام هست حتما صحبت می کند و حق خود را می گیرد. البته اعتماد به نفس هم با پررویی و بی ادبی متفاوت است!

بزرگترین خیانت به خودمان این است که احساسات خود را پنهان کنیم!

بسیار به ما گفته اند که حرف نزنیم و سکوت کنیم تا باوقار به نظر بیاییم و... درحالی که این یک خیانت است که به ما گفته شده است. احساسات خود را بروز دهید شاید زمانی برسد که برای ابراز آن زمانی دیگر در دست نداشته باشید! اگر یک دوست یا یکی از اقوام خود را دوست دارید که در آغوش بگیرید مانند پدر و مادر، حتما این کار را تا دیر نشده انجام دهید که خدای ناکرده پشیمان نشوید! همه ما انسان ها ترکیبی از منظق و احساس هستیم. تا دیر نشده بر خجولی بودن خود غلبه کنید..

تمرینی برای رفع خجولی گری:

از هر فرصتی برای ابراز احساسات خود استفاده کنید و مراقب باشید که دیر نشود! پدر و مادر خود را در یک فاصله زمانی مشخص، بخاطر لطفی که به شما کرده اند در آغوش بگیرید و از آنها تشکر کنید. حتما این کار را همین امروز که این متن را می خوانید، اگر پدر و مادر در کنار شما می باشند انجام دهید.

قاطعانه و البته محترمانه!

قاطعانه برخورد کردن بهمراه محترمانه بودن، مانند ترکیب میان سیب زمینی و سس می باشد و یا غذا و ادویه یا ساالد و سس! رفتارهای قاطعانه ما باید همراه با احترام باشد تا طرف مقابل ما حس بدی از بیان ما یا کار ما نداشته باشد و بداند که آ» حرف و یا کار مورد نظر، باید حتما انجام میشد.

اقدامک:

ه نظر شما اگر فردی بزرگتر از شما ) چه از نظر سنی و یا جایگاه شغلی( به اتاق شما بیاید و شما نشسته باشید و نتوانید بلند شوید، چه چیزی باید به فرد مورد نظر بگویید. در نظر داشته باشید که باید به فرد مورد نظر بخاطر جایگاه و سنش احترام بگذارید و نمی توانید، چه می گویید که نمی توانید بلند شوید ) نمی توانید بلند شوید به هر دلیل ...(


  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • دوشنبه ۲۵ تیر ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی