فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

شناسایی نیاز ها و انتظارات مشتری


توجه به نیازها و خواسته های مشتریان، شناسایی آن جهت نفوذ هرچه بیشتر در بازار برای هر شرکت یا موسسه اقتصادی امری ضرروی بوده و بر این اساس کاربرد روش های علمی و عملی بازاریابی برای بقا و پیشرفت انها از اهمیتی خاص برخوردار است. به عنوان یک بازاریاب ببینید مشتریان شما چه می خواهند؟

شما همیشه در جایگاه یک بازاریابی می توانید برای به چالش کشیدن موقعیت و سطح مهارتتان سوالاتی را از خود مطرح کنید و سپس به دنبال پاسخ آنها بروید تا در هنگام مواجه با هر شرایطی بتوانید تجزیه و تحلیل انجام دهید.

خود بپرسید چه کسی مشتری من است؟

مشتری من رضایت را چطور تعریف می کند؟

چطوری میتوانم مشتری ام را راضی نگه دارم؟

چه چیز هایی برای مشتری مهمتر از قیمت است؟

هدف بازاریابی توسعه و گسترش فروش است، در این راستا یکی از ویژگی های بارز فروشندگان حرفه ای تشخیص نیازهای دقیق مشتریان است. ابتدای باید خود را از قالب یخ زده موجود برهانید و آزادانه در فضای گسترده نیاز مشتریتان پرواز کنید و از بالا بنگرید تا بهتر بفهمید وی از شما در خواست خرید چه خدمات و کالایی را با چه مشخصاتی دارد.

فروشندگان حرفه ای سعی می کنند با شناسایی نیاز مشتری و تکمیل تصویر ذهنی او، نکاتی را که برای او بهتر است و به آنها نیاز دارد، بیشتر تکرار کنند. فراموش نکنیم که برای تاثیر گذاری قوی روی حافظه مشتری باید نیاز های اطلاعاتی او را با جمله های مناسب تامین کنیم و با تکرار پی در پی جمله ها به شیوه های مختلف، رضایت او را جلب نماییم تا خریدار به نقطه تصمیم گیری برای خرید برسد.

پس با این توضیح، نیازی که برای شما مطرح می شود گوش دادن دقیق به صحبت های مشتری است و سعی کنید دلیل واقعی مراجعه او را پیدا کنید. پرسیدن سوال های تکمیلی برای تشخیص نیاز واقعی مشتری ضروری است، زیرا ممکن است مشتری نتواند به طور واضح خواسته و نیاز خود را بیان کند.

هر مشتری به عنوان یک انسان، نیاز های مشخص انسانی دارد که این نیاز های مشخص او را ترغیب به خرید می کند. باید بتوانید مهمترین نیاز مشتری را شناسایی کنید و سپس او را متقاعد سازید که اگر کالا و خدمات شما را بخرد نیازش برطرف می شود.

  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • شنبه ۳۰ تیر ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی