فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

اشتباهات متداول ذهنی


برای اینکه خودتان را در تصویر سازی قدرتمند کنید باید تصور کنید که در حال صحبت کردن با فردی هستید که خوب صحبت میکند. تصور کنید که با او احوال پرسی می کنید و در مورد یک وضوع مهم صحبت می کنید. این کار را به مدت 2 ی 3 دقیقه انجام دهید و اگر بطور مداوم هر روز چند دقیقه این کار را انجام دهید نتایج عالی آن را بعد از یک ماه خواهید دید!

الف - همه باید من را دوست داشته باشند!

این یکی از اشتباهات ذهنی رایج می باشد که همیشه بدنبال تایید جمع هستیم. این دیدگاه سبب می شود که هر فردی که به ما کاری را برای انجام دادن بجای او بسپارد، بدون نه گفتن قبول کنیم چرا که بدنبال تایید دیگران هستیم!

ب - همیشه و همه جا باید جذاب باشیم!

واقعا نیازی نیست که در هر جایی و همیشه ارتباط برقرار کنیم. باید ببینم که در کجا می خواهیم ارتباطات خوب برقرار کنیم و در صحبت کردن و ارتباطات جذاب باشیم . آنجاست که باید اقدامی انجام دهیم نه اینکه همیشه و همه جا بدنبال جذابیت باشیم!

ج - من همیشه باید شوخ طبع باشم!

واقعا نیازنیست که اگر شوخ طبعی یاد نگرفتیم، شوخ طبع باشیم. خیلی خوب است که شوخ طبع باشیم چرا که سبب برقرای ارتباطات جذابی می شود. ولی اگر نمی دانیم چگونه باید شوخ طبع باشیم، نیازی نیست که دست به هر کاری برای خنده دیگران بزنیم!

د - من نباید مضطرب شوم!

اضطراب را باید قبول کرد و پذیرفت چرا که در وجود ما هست و یک بخش جدایی ناپذیر از ما می باشد. قطعا اگر اضطراب در ما وجود نداشت، اجداد ما از دست حیوانات وحشی فرار نمی کردند و خورده می شدند و ما هم وجود نداشتیم!

و - دیگران باید مرا تایید کنند.

همیشه ما انسان ها بدنبال این هستیم که در کارهای خود تائید دیگران را داشته باشیم! شاید بخاطر این است که گاهی افراد آرایش های غلیظ و یا لباس های خاص و رفتارهای خاص از خود بروز می دهند! واقعا این افرادی که بدنبال تائید آنها هستند چه افرادی هستند؟ خیلی مهم است که فکر کنیم که بدنبال تائید نظر چه کسانی هستیم؟

توجه داشته باشید که نه گفتن واقعا چیز بدی نیست!

اینکه به خواسته های نامعقول نه نمی گویید یکی از اشتباهات و تصورات اشتباه است که در ما وجود دارد. 

خودمون را در جمع مسخره نکنیم!

  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • دوشنبه ۱ مرداد ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی