فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

بازار خود را مشخص کنید


تجارت الکترونیک در جامع ما از یک ویژگی ارزشمند برخوردار است، نکته مهم را در نظر داشته باشید، واقعیت این است که سراسر ایران را می توان بازار بکر و تقریبا دست نخورده دانست، یعنی تعداد کسب و کار های اینترنتی به هیچ وجه با جمعیت ایران و نیاز های جامعه تناسب ندارد و برابری نمی کند.

پس از اینکه زمینه تخصص خود را مشخص کردید و پس از اینکه دانستید خدمات شما چه حسنی دارد که در سایر خدمات دیگران ندارد، باید تعیین کنید کدام مشتری از خدمات شما بهتر از دیگران استفاده می کند. مشتریان شما، چه کسانی هستند؟ چگونه می توانید این مشتریان را پیدا کنید؟

فرض کنید به دنبال مشتریان عالی می گردید و می خواهید بیدن منظور آگهی تجاری بدهید، چگونه آنها را توصیف می کنید؟

توجه و تمرکز داشتن، این بخش از فروش راهبردی، داشتن تمرکز است، این احتمالا مهمترین مهارتی است که در یک زمینه برای رسیدن به موفقیت می توانید از آن برخوردار باشید. موضوع این است که اولویت های واضح و روشن را در نظر بگیرید و بعد صرفا روی مشتریانی تمرکز کنید که به طور بالقوه بهترین مشتریان باشند.

بر روی یک بازار ویژه تمرکز کنید، در این مرحله به آن بخش از بازار و مشتریان توجه کنید که در حال حاضر بیشتر با آنها کار می کنید. مشخص کنید که چرا و به چه علت آنها با شما کار می کنند و چه ویژگی منحصر به فردی در کار شما وجود دارد که مورد توجه آنهاست. در یک پاراگراف وضعیت ظاهری و خصوصیات کلی آنها را توصیف و بیان کنید که آنها چه چیزی می خواهند.

سپس نگاه عمیق تر و آگاهانه تری به بقیه مشتریان خود بیندازید و بررسی کنید که این گروه تا چه حد با ویژگی های مربوط به گروه بهترین مشتریان شما تطابق و هماهنگی دارند.

موقعیت کسب و کار خود را مشخص و تعریف کنید، مشخص کنید که چه کاری را بهتر انجام می دهید. چه خدمتی را بهتر ارائه می کنید، بازار هدف شما، برای کدام محصول و یا خدمت شما پول بیشتری پرداخت می کند. نقطه قوت خود را به همه بگویید، شاید نوع بسته بندی و تبلیغات شما منحصر به فرد است، پرداخت خسارت شما سریعتر است و .... هر خدمت یا محصول ویژه ای که شما را از دیگران متمایز می کند، می تواند در بوق و کرنا نواخته شود و به گوش همگان برسد.

  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • سه شنبه ۲ مرداد ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی