فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

کسب و کاری از نوع وبلاگ نویسی


ترافیک، دود، آلودگی هوا و ... این روز ها مشکلاتی هستند که جامعه مدرن را به خطر انداخته و علاوه بر آن در کسب و کار های فیزیکی اختلال ایجاد کرده اند. در عین حال تکنولوژی و اینترنت هم روز به روز پیشرفت برق آسایی دارد و شرایط خوبی را برای تغییر افکار و سوق پیدا کردن به تجارت اینترنتی فراهم کرده است.

کسب و کار های سنتی و فیزیکی کم کم جایگاه خودشان را به نسخه اینترنتی داده اند و یا نیم از فعالیت خود را اینترنتی کرده اند. دسترسی سریع به اخبار و اطلاعات، خرید امن و آسان، تحویل سریع، راحتی و عدم نیاز به مراجعه حضوری، انتخاب و مقایسه آسان و ... رایجترین مواردی هستند که کسب و کار های آنلاین از آنها برخوردارند.

با این اوصاف باز هم راه اندازی یک کسب و کار آنلاین پیشرفته و همه جانبه، دردسر های خاص خودش را داد، تخصص کافی در علوم کامپیوتر، امنیت پایگاه، ایده اولیه، طرح تجاری و .... (که در مقالات متعددی راجع به آنها در سایت بحث کردیم)، در میان سیل عظیمی از مخاطبین کسب و کار اینترنتی، برخی از افراد را هم نا امید کرده است.

با این حال یک مدل کسب و کار که در سطح جهانی به خوبی مورد قبول واقع شده است اما در کشور ما آنطور که شایسته باشد جایگاهش را پیدا نکرده، وبلاگ نویسی است. بله! وبلاگ نویسی یک مدل ارزان قیمت و انفرادی اما در عین حال موفق از یک نوع کسب و کار اینترنتی است که مخاطبین بسیار زیاد و موفقی را در سطح جهانی دارد.

یادمه هنگام نگاه کردن فیلم "مرد پولادین (Man of Steel)" یا همون سوپر من خودمون، دیالوگی وجود داشت که سردبیر انتشارات درون فیلم میگفت : امروز هرکسی با یک وبلاگ هم اخبار رو داره به بقیه منتقل میکنه و از بودجه انتشارات ما هم بیشتر پول به جیب میزنه!!

این موضوع همان اهمیت وبلاگ نویسی به عنوان یک شغل معتبر و شخص را گوش زد می کند. اما برای موفقیت به عنوان یک نویسنده وبلاگ باید مواردی را هم بدانیم و در نوع فعالیتمان در نظر بگیریم. وبلاگ نویسان عمدتا تنها کار می کنند، اما در مواردی هم شده که چند نفر با یکدیگر مشغول به اداره یک وبلاگ هستند. در این شرایط نظم کاری (هم به صورت شخصی و هم گروهی) و نظم بصری می تواند تاثیر بسزایی در پیشرفت وبلاگ داشته باشد.

شما با وبلاگ نویسی باید تولید محتوا کنید، مفهوم وبلاگ بر همین اساس است. هیچ وبلاگی نمیتواند با سایت هایی که در همان محور موضوعی فعالیت میکنند رقابتی تنگاتنگ داشته باشد در عین حالی که مطالبش 90% مشابه به آن سایت است. به این دلیل که امکانات وبلاگ نسبت به یک سایت محدود تر است.

شما باید انتخاب کنید که چه ایده ای دارید، چه مدل نوشتاری و طرح ارائه مطلبی را انتخاب کرده اید.

با مخاطبانتان به چه شکل ارتباط برقرار می کنید و آنها را به سمت وبلاگتان جذب می کنید.

مطالب نوشته شده توسط شما تا چه حد جذاب و مورد قبول جامعه هم زبان با شما می باشد.

نوشته ها و محتوای خود را با امضای خاصی بنویسید که منحصر به خودتان باشد.

وبلاگتان را به لحاظ محتوایی بهینه کنید.

اعتماد مهمترین فاکتور پیشرفت در شغل وبلاگنویسی است، سعی کنید مطالب شما اعتماد دیگران را جلب کند.

از موفقیت و اعتماد خود در جهت مثبت و شروع یک کسب و کار استفاده کنید.

توجه داشته باشید که یک وبلاگ در روز های اولیه کار خود نمی تواند موفق شود، شما با نوشتن یک یا دو پست به هیچ عنوان توقعی نداشته باشید که یک مخاطبان خاص خود را پیدا کنید. وقت بزارید و به دنبال خاص ترین موارد بگردید. موفقیت در تداوم فعالیت است.

اگر هم اکنون شما یک وبلاگ نویس موفق هستید، و به صورت روزانه از چند نفر تا چندین نفر مخاطب در اختیار دارید، شرایط شروع کسب و کار شما در حیطه موضوعی برایتان فراهم شده است. به وبلاگ نویسی به عنوان یک فعالیت کناره نگاه نکنید که برای دل خودتان آن را راه اندازی کرده اید. وبلاگ نویسی از همین لحظه می تواند شغل دوم شما باشد.

مشاوره راه اندازی کسب و کار از طریق وبلاگ و سایت و موفقیت در برندسازی شخصی از جمله خدمات این پایگاه (Dailyearn.ir) محسوب می شود و هیچ هزینه ای بابت آن دریافت نمی کنیم.

بنابر این اگر شما یک وبلاگ نویس هستید که تصمیم گرفتید این شیوه کسب و کار را به عنوان شغل دوم خود در نظر بگیرید با ما ارتباط برقرار کنید.

 • ۰ مفید بود
 • ۱ دیدگاه ها
  • شنبه ۶ مرداد ۹۷
  امین
  ممنون از مطلب خوبتون
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی