فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

شروع داستان و رمان نویسی حرفه ای با یک وبلاگ


یکی از تضمینی ترین روش های کسب و کار اینترنتی، نشر کتاب است. شما می توانید کتاب خود را به صورت دیجیتالی یا انتشار در تیراژ بالا برای فروش آماده کنید. اما اینکه در این بین وبلاگ نویسی چه نقشی بر این کار دارد، مسئله ای است که در این مطلب به آن می پردازیم.

نویسندگی یک فعالیت بسیار فرسایشی است، اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال درآمدسریع و آسان می گردید، همینجا این مطلب را کنار گذاشته و ادامه ندهید. در واقع اکثر کسب و کار های پر درآمد نیاز به وقت گذاشتن و یک برنامه ریزی دراز مدت هستند.

البته در این بین روش هایی برای درآمد زایی آسان و سریع وجود دارد که در یکی از فصل های مجموعه آموزشی دانش کسب و کار به آن اشاره می کنیم، اما تضمین در تدام آن نیست و فصلی هستند.

خیلی از افراد علاقه به نویسندگی دارند، در سنین نوجوانی این فعالیت را شروع کرده و پس از اندکی فعالیت یا نشر چند اثر که در مجموع نتوانسته دیده  و خوانده شود، این کار را رها کرده و این علاقه شخصی را همیشه به عنوان یک حسرت با خود همراه دارند.

همیشه وقتی اسمی از نویسندگی می آید، یاد این جمله می افتم که یکی از اطرافیانم به من گفت، اکثر نویسنده های پس از مرگ مشهور می شوند و درآمدشان برای نسل بعد است.

هرچند این جمله تا حدودی درست است اما نویسنده های خوش شانسی هم در این بین وجود دارند که ثروت بسیار زیادی را از این راه کسب کرده اند.

اما ما در اینجا با شانس و اقبال سر و کاری نداریم، بلکه به دنبال روش های منطقی و تضمینی هستیم، بنابر این توصیه ما برای موفقیت در نویسندگی خارج از بحث های بالا، داشتن یک تضمین و البته مهم تر یک آرامش فکری و اقتصادی است. در واقع ما نویسندگی را برای کسانی پیشنهاد می کنیم که از یک درآمد ثابت ماهیانه برخوردارند، یا به عنوان دانشجو، دانش آموز و یا فردی که از سوی دیگران تامین می شود و موقتا دغدغه ای ندارد، تصمیم به فعالیت در این زمینه گرفته اند.

چند دلیل منطقی برای این توصیه داریم. اولین و مهمترین دلیل، وجود خلاقیت است، انسان ها در هنگام افسردگی، دغدغه و گرفتاری فراوان، چشمه های خلاقیتشان خشک می شود. یک ایده جالب، یک سبک نگارشی اختصاصی، یک اثر ماندگار، از یک ذهن آرام تولید می شود.

نویسندگی بدلیل فراسایشی بودن، لازمه آرامش است. شما بارها باید مطالب خود را بررسی کنید، از ابتدا آن را بخوانید و مرور کنید تا ادامه کار را بهتر و با دانش از مطالب قبلی با جزئیات بالا به نگارش در بیاورید.

اما بیش از این وارد مقدمه نویسندگی نمی شویم و به مرحله بعدی خواهیم رفت، بنابر این با توجه به توضیحات بالا این را مد نظر قرار می دهیم که شما شرایط شروع فعالیت را دارید.

حالا که تصمیم به نویسندگی داریم، پیشنهاد ما وبلاگنویسی است، چرا که با اینکار شما از چند مزیت مهم برخوردار می شوید. می توانید با شروع داستان و مطالب خود همزمان مخاطبانتان را هم جذب کنید. در ابتدای کار شما با طیف زیادی از افراد که می توانند علاقه مند به روش شما باشند آشنا شده و سپس با تکمیل داستان از نظرات آنها و کیفیت اثر نیز آگاهی پیدا کنید.

اما در کنار مورد ذکر شده، هنگام نگارش داستان به سبک وبلاگنویسی، حالت های مختلفی برای اینکار وجود دارد، شما می توانید داستان ها را به صورت مجزا یعنی داستان های کوتاه به نگارش در بیاورید یا اینکه با داستان های بلند و رمان های طولانی، آنها را فصل به فصل به صورت سریالی در وبلاگ خود منتشر کنید.

در هر دو صورت شما مخاطبین زیادی را جذب خواهید کرد. برای یک نویسنده همه چیز مخاطب های زیاد اوست. هر زمان که احساس کردید حجم مطالب و داستان های شما به اندازه انتشار رسیده است، می توانید مطالب خود را از وبلاگ برداشته و به یک ویراستار تحویل دهید تا کتاب شما را تنظیم کند و سپس با همکاری یک انتشارات اثر خود را منتشر کرده و به طرفداران خود این موضوع را اطلاع دهید.

نکته : سعی کنید چند فصل تشویقی یا جزئیاتی ظریف را در کتاب قرار دهید که در وبلاگ وجود ندارد بنابر این مخاطبان شما احساس می کنند که با خرید کتاب علاوه بر حمایت از شما مطالب تکراری دریافت نکرده اند.

همچنین می توانید با راه اندازی یک درگاه پرداخت و یک سیستم فروش پیشرفته در وبلاگ، کتاب خود را به صورت دیجیتالی مستقل از انتشارات و هزین های نشر، در اختیار مخاطبان قرار دهید. (آموزش کامل این روش درآمد زایی در مجموعه دانش کسب و کار)

وبلاگ شما از این پس می تواند به عنوان یک پایگاه خبری برای کتاب های بعدی شما مورد استفاده قرار گیرد، چند فصل از کتاب هایتان را به نگارش در بیاورید و به صورت رایگان منتشر کنید، سپس نسخه اصلی را به فروش بگذارید.

این سیستم درآمد زایی در مدت یک الی دو سال اول باید با عشق و علاقه دنبال شود و با هدفی پاک مخاطبان را جذب کنید، توجه داشته باشید که با یک سرمایه گذاری دراز مدت می توانید درآمد بسیار بالایی را که هیچ حد و مرزی ندارد به خود جذب کنید.

  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • جمعه ۱۲ مرداد ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی