فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

قواعد طلایی زبان بدن (قسمت سوم)


این قسمت پس از دو قسمت قبلی مهمترین مورد برای شروع مکالمه می باشد. اگر ما یک بحث تاثیر گذار و مناسب را ایجاد کنیم شانس فروش محصولمان بسیار زیاد است، همچنین عدم رعایت این مورد و یک برخورد اشتباه اولیه باعث می شود تمام تلاش های بعدی در جهت جلب رضایت مشتری بی فایده شود.

تک تک ثانیه های برخورد اولیه را کنترل کنید. گول این را نخورید که یک اثر بد فردای آن روز به راحتی قابل اصلاح خواهد بود، اصلاح امری به مراتب مشکل تر از این است که آن را از ابتدا به طور صحیح انجام دهید.

در طول یک ملاقات رسمی خیلی نگران این نباشید که چه باید بگویید. قانون "اولین برخورد، موثرترین برخورد" را همیشه در ذهن داشته باشید. برای تاثیر گذار بودن  شروع، نیازی به صحبت کردن با صدای بلند یا حرکت های تند نیست، بلکه باید طوری صحبت را آغاز کرد که شور، اشتیاق و علاقه را به خریدار منتقل کند. وقتی ما به عنوان فروشنده، واقعا مشتاقانه در فروشهایی که فقط یک ملاقات لازم است، باید بتوانیم مخاطب را به سرعت و بلافاصله وارد گفت و گوی فروش کنیم.

در هنگام صحبت رودررو هیچ دکمه پاک کننده یا برگشت به عقبی در اختیار ندارید تا پیامتان را تغییر و ویرایش کنید. در هنگام برقراری ارتباط شفاهی مطلبی که بسیار ضروری است گفتن دقیقا همان چیزی است که واقعا قصد دارید بیان کنید. استفاده از دستور زبان صحیح به برقراری ارتباط و منتقل کردن پیام صحیح کمک می کند.

در هنگام برقراری تعامل با مشتریها حد بین برخورد حرفه ای و برخورد شخصی را رعایت کنید. حتی در صورتی که رفتار دوستانه ای با مشتریهایتان دارید، اما باز هم باید به این نکته توجه کنید که مشتری، همواره مشتری است. مکالمات خود را با مشتریهایتان در حد حرفه ای حفظ کنید و خیلی خودمانی نشوید.

انسان ها به طور کلی از کسانی استقبال می کنند که خیلی پرانرژی و گشاده رو باشند و لبخند، مطمئن ترین زبان بدن است. لبخند به دیگران می گوید در آن لحظه خاص شما خوشحال یا راضی هستید. وقتی به کسی لبخند می زنید، عصبهای منعکس کننده او از هم باز و شاد می شوند و متقابلا لبخندی به نمایش می گذارد و آگاهانه یا ناآگاهانه احساس می کند روی شما تاثیر خوشایندی گذاشته است.

  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • شنبه ۲۰ مرداد ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی