فروشگاه سایت

آموزش روش های تجارت الکترونیک | روزانه درآمد کسب کنید

یک ابزارجالب برای مشتری مداری


گاهی بعد از مدت زمان کوتاهی ، خریداران از خریدشان و خرج کردن پول وهزینه پشیمان می شوند. بعد اززمان کوتاهی ازخرید به مشتری زنگ بزنید وببینید که آیا همه چیزقابل قبول است یاخیر. فرصتی است که مطمئن شوید که مشتری بهترین خرید را داشته است وهر چه سریعتر به مشکالت یا دشواریها در جهت عوض کردن کالا  و یا خوب نبودن آنها پی برید.

 شاید خریدار سوالاتی داشته باشد که می توانید با کارایی الزام  و دقت به آنها پاسخ دهید و آنها را از تولید محصولات تان و شرکت تان مطمئن سازید. هر فردی می تواند چیزهایی را که نیاز داشته و یا به آنها عالقمند است را با تلفن کردن سفارش دهد و از وسایل مناسبی استفاده کند . اما هیچ وسیله ای بدون (دردسترس بودن) تاثیری ندارند. در دسترس او باشید وبه او حس مهم بودن بدهید. تصورکنید که ازیک فروشگاه یا یک مغازه کالا یی راخریداری کرده اید. چند ساعت بعد با شما تماس گرفته می شود و ازشما درمورد این خرید وشکایت احتمالی سوال می شود. آیا حس وفاداری به شما دست نمی دهد؟ یکی ازراههای ایجاد ارزش درمشتری، دادن حس (مهم بودن) به وی می باشد. در ادامه دو مثال را با هم بررسس می کنیم:

فروشگاههای عظیم وال مارت

 فروشگاههای عظیم وال مارت اندازه موجودی کالا های خود درزنجیره راازطریق کامپیوترردگیری می کند. زمانی که سطح موجودی کاهش یافت وبه حد معینی رسید، کامپیوتربه طوراتوماتیک برای فروشنده سفارش می فرستد وپس ازآن کالا ی سفارش داده شده به طوراتوماتیک برای فروشگاه مربوطه ارسال می گردد. با این روش آنها همواره ازموجودی کالا  آگاه بوده ونگران کمبود اقالم نمی باشند. می دانیم که نبود این اقلام تاچه حد می توانست درمشتری نارضایتی ایجاد نماید. کاهش هزینه های رفت وآمد وسفارش دهی و کاغذ بازی ازدیگرمزایای آن می باشد. 

شرکت باکسر

 شرکت باکسر، رایانه دراختیاردوایرخرید بیمارستان قرارداده است. بیمارستانها به کمک این رایانه ها، قادرند ً وبه طورالکترونیکی برای این شرکت ارسال کنند. ورود به موقع سفارشات این سفارشات خود را مستقیما امکان را دراختیارشرکت قرارمی دهد که ازسطح موجودی های خود بکاهد، کیفیت خدمات همراه برای مشتریان را ارتقاء دهد وهنگام خرید مقادیرعمده ازفروشندگان، ازشرایط خرید بهتری بهره مند گردند.


  • ۰ مفید بود
  • ۰ دیدگاه ها
    • جمعه ۲۶ مرداد ۹۷
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی